Piatok 19. 4. 2024

Materská škola

Virtuálna prehliadka

Novinky

• Preto všetkých prosíme o pomoc, oslovte známych a doneste do školy SABI viečka, veľmi nám to pomôže. Ďakujeme

• Štvrtý deň školy v prírode sa niesol v znamení super výletu.

Viezli sme sa zubačkou a zamierili sme až na Štrbské pleso, kde na nás ešte čakal posledný sneh.

• Po rannej rozcvičke a raňajkách sme tretí deň našej školy v prírode venovali prechádzke a výletu do Tricklandie, kde sme sa presvedčili, že možné je naozaj všetko :-)

• To je aj hlavnou úlohou knihy Malý princ od francúzskeho spisovateľa Antoine de Saint-Exupéryho. Je zaujímavé, že tento príbeh oslovuje všetky vekové kategórie, no čím je človek starší, tým viac sa mu dostáva pod kožu. Hlboké myšlienky, dojímavý príbeh, krásne ilustrácie,...

Naši ôsmaci sa preto rozhodli, že svoj zážitok z čítania priblížia mladším žiakom a knihu im predstavia. Formou krátkej dramatizácie zoznámili prvý stupeň s pilotom, Malým princom a kráľom. Potom si pre nich pripravili úlohy na overenie pozornosti a rozvoj predstavivosti. Skupinky vytvárali svoje vlastné planéty, ktoré by mohol Malý princ navštíviť.

• Na Saleziánske majstrovstvá Slovenska U15 v hokejbale v Novej Dubnici sme napokon obsadili 7.miesto. V "skupine smrti" sme sa stretli s neskoršími finalistami celého turnaja, s Banskou Bystricou A (4:0) aj Popradom (1:1). Potom aj s domácim celkom z Novej Dubnice (1:4). Žiaľ ani v jednom z týchto zápasov sa nám nepodarilo bodovať naplno. V našom poslednom zápase o 7.miesto sme však jasne zdolali Banskú Bystricu B 12:0. S výsledkami a umiestnením nemôžeme byť spokojní, ale naša hra sa oproti VHT - Veľký hokejbalový turnaj Košice zlepšila. Hrali sme oveľa viac kombinačne a konečne aj ako jeden tím, čo nám prinieslo aj veľa gólových šancí. Tie sme však nedokázali premeniť. Z turnaja si však odnášame množstvo cenných skúseností, zážitkov, priateľstiev a vzácnych stretnutí (Marián Hossa-3x Stanley Cup, Milan Vozár-majster sveta v hokejbale a Tomáš Záborský-hokejový hráč Popradu). No a Jakub Lazorik si navyše odniesol aj ocenenie Najlepší útočník turnaja. Ďakujeme organizátorom za skvelo pripravený turnaj, fanúšikom za podporu a už teraz sa tešíme na VHT - Veľký hokejbalový turnaj Košice Viac fotiek, štatistiky atď. si môžete pozrieť na Saleziánske majstrovstvá Slovenska U15 v hokejbale v Novej Dubnici alebo aj na https://turnaj.crazyflykites.com/index.php

• Druhý deň našej školy v prírode bol zábavný aj napriek daždivému počasiu. Učili sme sa, trávili čas vo vnútri, ale podarilo sa nám aj trošku preskúmať okolie vonku.

• Žiaci 2. - 4. ročníka dnes zabojovali na McDonald's Cup, futbalovom turnaji žiakov a žiačok ZŠ.

Srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu ZŠ s MŠ Terňa.

• Naši žiaci sa dnes ráno vybrali so svojimi batôžkami do školy v prírode. Cesta vlakom ubehla veľmi rýchlo. Cieľom cesty bol hotel vo Vysokých Tatrách v Štrbe. Prajeme im krásne a nezabudnuteľné zážitky

• Počas marca – mesiaca kníh, si naši najmladší žiaci pripravili malé darčeky pre svojich najstarších kamarátov. V deň testovania – 20. marca, pre nich počas vyučovania vyrobili záložky do kníh, ktoré im budú pripomínať, že na nich myslia a držia im palce pri ich prvej ťažkej skúške. Vyzdobené záložky im boli slávnostne odovzdať deň pred veľkonočnými prázdninami. Možno z tejto milej aktivity vznikne tradícia, ktorá bude symbolom pekných kamarátskych vzťahov medzi najmladšími a najstaršími žiakmi našej školy.